ZABIEGI NA CIAŁO
Pielęgnacja skóry twarzy to nie lada wyzwanie by utrzymać dobrą kondycję cery. Czasami domowe sposoby nie wystarczą i w takich sytuacjach warto udać się po pomoc do specjalistów, którzy nie tylko będą w stanie określić typ cer ale również pomogą dobrać odpowiednią pielęgnację w domu. W naszym salonie czeka na ciebie szeroki wachlarz zabiegów pielęgnacyjnych na skórę twarzy, gdzie nasi specjaliści dopasują odpowiednie zabiegi do twojego typu cery i ewentualnych problemów skórnych.
Dermomasaż nazywany również cellulogią lub lipomasażem to nowoczesny masaż podciśnieniowy połączony ze stymulacją mechaniczną, który silnie oddziałuje na tkankę łączną i wspomaga naturalne procesy zachodzące w organizmie. Dzięki temu zabiegowi można zredukować tkankę tłuszczową i cellulit, wymodelować sylwetkę oraz opóźnić efekty starzenia. Po dermomasażu tkanki są lepiej odżywione i dotlenione, a skóra staje się gładsza, bardziej jędrna i zdrowsza.
Wskazania do wykonania zabiegu:
- redukcja cellulitu tłuszczowego
- redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej
- modelowanie sylwetki
- likwidowanie obrzęków
- silne ujędrnienie i wygładzenie skóry
- przywrócenie elastyczności skóry po dużej utracie masy ciała i po ciąży
- pobudzenie układu krwionośnego w celu poprawy krążenia
- pobudzenie układu limfatycznego i odprowadzanie zastojów limfatycznych
- regeneracja ciała po lipolizie iniekcyjnej lub liposukcji.
Przeciwwskazania do wykonania dermo masażu:
- infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze
- stany zapalne i mechaniczne uszkodzenia skóry
- świeże lub hipertroficzne blizny i bliznowce w miejscach poddawanych zabiegowi
- bielactwo
- naczyniaki i tłuszczaki w miejscach poddawanych zabiegowi
- choroby nowotworowe
- choroby układu krążenia (nadciśnienie, miażdżyca, niewydolność mięśnia sercowego, wady serca, stan po zawale serca, rozrusznik serca)
- skłonność do krwawień i siniaków
- przepuklina brzuszna lub pachwinowa
- stwardnienie rozsiane
- żylaki, zapalenie żył i zakrzepica
- miesiączka
- ciąża i karmienie piersią.
Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, wytwarzane przez prąd zmienny i w szerokim zakresie częstotliwości są wykorzystywane w kosmetologii w zabiegach nieinwazyjnego odmładzania skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej. W zabiegach kosmetologicznych wykorzystuje się fale radiowe (RF) wysokiej częstotliwości, najczęściej 0,5-7MHz. Głębokość wnikania promieniowania przez skórę jest tym mniejsza, im wyższa jest częstotliwość fali. W proponowanych przez nas urządzeniach wykorzystujemy częstotliwość 1MHz, co daje nam gwarancję skuteczności w wykonywanych zabiegach. Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji opierają się na wywołaniu efektu termicznego w tkance. Urządzenia stosowane przy wykonywaniu tego typu procedur wyposażone są w elektrody, między którymi przepływa prąd oraz specjalne systemy chłodzące, ewentualnie żele nanoszone na skórę, które chronią ją przed oparzeniem. Badania wykazały, że kilkakrotne przejście głowicą emitującą fale radiowe o niższej energii w danym obrębie skóry, daje lepsze efekty terapeutyczne niż jednorazowe zastosowanie fali o wyższej energii.
Co to jest działanie biologiczne fali radiowej?
Główne działanie biologiczne polega na przegrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury 54°C. Pod wpływem ogrzania ulegają one skurczeniu, a wtórnie także napięciu. Przegrzanie przyczynia się do stymulacji fibroblastów, a tym samym odbudowy oraz wytwarzaniu nowego kolagenu i elastyny. Dzięki temu zjawisku uzyskuje się efekt zwiększonego napięcia skóry, poprawy jej elastyczności, gęstości oraz poprawy owalu twarzy i kolorytu twarzy. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację (rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zwiększenie ich przepuszczalności). Ten rodzaj ciepła nazywany jest ciepłem endogennym, czyli wytwarzanym wewnątrz tkanek. Promieniowanie RF w znacznym stopniu jest absorbowane w podskórnej tkance tłuszczowej, mięśniach, płynach ustrojowych i narządach miąższowych. Wzmożenia tempa przemiany materii, a co za tym idzie podwyższenie temp. o 1°C powoduje wzrost tempa przemiany materii o 3,6%. Wzrost temperatury wywołuje rozluźnienie mięśni. Reasumując zastosowanie RF przyczynia się do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, zmniejszenia problemów związanych z cellulitem, oraz modelowania sylwetki w zabiegach na ciało. Wykonując zabiegi na twarz można przyczynić się do minimalizacji zmarszczek, zwiększenia elastyczności skóry, modelowanie owalu twarzy i poprawy jej wyglądu. W fizjoterapii pod wpływem diatermii uzyskuje się efekt przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwobrzękowy.
Jakie są wskazania do fali radiowej?
- podniesienie owalu twarzy i podbródka
- ujędrnienie struktury skóry
- spłycenie głębokich zmarszczek
- zmniejszenie „worków” pod oczami i „kurzych łapek”
- odbudowa kolagenu
- terapia zapobiega starzeniu – profilaktyka
- zmniejszenie przebarwień
- redukcja zanieczyszczeń, rozszerzonych porów i stanów zapalnych
- konturowania ciała
- redukcja cellulitu
- zmniejszania obwodu poszczególnych partii ciała
- obkurczania i ujędrniania skóry ciała
- podniesienie pośladków
- likwidacja „luźnej” skóry na brzuchu i wewnętrznej stronie ud.
Jakie są przeciwwskazania do fali radiowej?
- ciąża, okres karmienia piersią
- choroby nowotworowe , stany ponowotworowe (okres do 5 lat)
- rozrusznik, zastawka serca, implanty – wszelkiego typu metalowe implanty w ciele
- epilepsja, stwardnienie rozsianie
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze w miejscu zabiegowym
- nadczynność tarczycy, nieuregulowana cukrzyca (niepoddawana leczeniu farmakologicznemu)
- ropnie tkanek miękkich, stawów i kości, ostre zapalenie stawów i kości
- obrzęki o nieznanej etiologii
- guzki niewiadomego pochodzenia
- zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła
- nadciśnienie
- zaburzenia krzepliwości, skłonność do krwawień
- ostre stany zapalne zatok
- zapalenie żył
- oparzenie skóry lub rekonwalescencja po oparzeniach
- wszczepione urządzenie do neurostymulacji
- 48 godzin po przebytej operacji
- Przerwana ciągłość skóry
- Botox w ciągu ostatnich 9 miesięcy
- złote nici
- implanty wchłanialne i wypełnienia w miejscu zabiegowym np. kwasem hialuronowym tzw. „wypełniacze”.
Jaka jest częstotliwość zabiegów fali radiowej?
- od 4 do 8 sesji zabiegowych, w zależności od kondycji skóry i miejsca zabiegowego
- twarz → zabiegi wykonujemy w przerwach 15 – 25 dniowych, w zależności od zaawansowania procesów starzenia tj. profilaktycznie co 25 dni, intensywna terapia przeciwstarzeniowa co 15 dni
- → ciało: co 10 dni.
Liposukcja kawitacyjna, zwana też ultradźwiękową, polega na usuwaniu tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Główną rolę odgrywają tu ultradźwięki o częstotliwości 40 kHz. To one tworzą fale, dzięki którym powstaje zjawisko kawitacji. Dzięki temu błona komórek tłuszczowych zostaje uszkodzona, a to pozwala usunąć z nich tłuszcz.
Przeciwwskazania do wykonania liposukcja kawitacyjna:
- ciąża
- choroby nerek
- nowotwory
- bakteryjne, grzybicze i wirusowe zakażenia skóry
- choroby skóry, np. łuszczyca lub łojotokowe zapalenie skóry
- epilepsja
- cukrzyca
- problemy związane z krzepnięciem krwi
- problemy z nadciśnieniem
- niewydolność serca
- choroby wątroby.
Jak przygotować się do liposukcji ultradźwiękowej?
Liposukcja kawitacyjna, podobnie jak wiele innych zabiegów kosmetycznych i medycznych, wymaga od ciebie odpowiedniego przygotowania. Już na kilka dni przed zabiegiem trzeba częściej sięgać po wodę, tak, by każdego dnia wypijać około 1,5 litra tego płynu. Dlaczego? Bo można dzięki temu odpowiednio przygotować tkankę tłuszczową do zabiegu i sprawić, że rozbicie jej ultradźwiękami przebiegnie szybciej i sprawniej.
Wskazania do wykonania zabiegu:
- widoczny cellulit
- miejscowa otyłość.
Wpływa na 3 przyczyny cellulitu:
- na poziomie krążenia ( zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, sprzyja krążeniu w okolicy zabiegowej, eliminuje zatrzymane płyny i zwiększa odporność naczynek)
- na poziomie tłuszczowym (poprawia lipolizę trójglicerydów)
- na poziomie tkankowym (naprawia i chroni włókna kolagenowe).
Unikalna Kompozycja stanowiąca nowe podejście do redukcji tkanki tłuszczowej i przywracaniu skórze jędrności. Lipofirm przywraca strukturę kolagenu skóry, zwiększając i regulując mikrokrążenie. Przez stymulację aktywności lipolitycznej, zmniejsza się tkanka tłuszczowa.
Termoaktywny zabieg antycellulitowy i ujędrniający.
Zabieg opiera się na działaniu termoaktywnym. Oznacza to, że w trakcie zabiegu podnosimy temperaturę ciała, a nałożone składniki aktywne zdecydowanie lepiej przenikają w głąb skóry. Zabieg oparty jest tylko na naturalnych składnikach, jest w pełni bezpieczny i skuteczny, a efekt może być widoczny już po pierwszym zabiegu.
Na czym polega zabieg?
Zaczynamy od wykonania peelingu wybranego obszaru ciała specjalistycznym żelem stymulujący limfę, aż do mocnego zaczerwienienia się skóry. Następnie nakładamy ampułkę ze składnikami aktywnymi przyśpieszającymi metabolizm. Następnie algową maskę termiczną, aby podnieść temperaturę ciała. Dzięki temu rozszerzają się naczynia krwionośne, co ułatwia transport substancji aktywnych. Te z kolei pomagają w usuwaniu obrzęku wodno-limfatycznego, a także działają detoksykująco – pomagają usunąć niechciane złogi z organizmu. Kolejny etap to owinięcie ciała folią stretch, która pozwala zachować ciepłotę ciała i przedłuża działanie substancji aktywnych. Klient może opuścić salon i udać się do domu. Po ok. 3h folię należy usunąć i wmasować intensywnie oliwkę, którą otrzymasz od kosmetologa na zakończenie wizyty.
Jeszcze przez kilka godzin skóra może być wyraźnie zaczerwieniona i podrażniona. Będzie odczuwalne swędzenie i “kłucie igiełek”. Lekki dyskomfort może towarzyszyć Ci przez dobę od zabiegu, choć z reguły mija szybciej. Niczego po zabiegu nie zmywamy! Im dłużej substancje pozostaną na skórze, tym lepsze osiągniemy efekty! I co ważne! Należy pić dużo wody, aby wypłukać złogi z organizmu.
Ze względu na wygodę zalecamy po zabiegu luźny ubiór (spódnica, sukienka, dresy itp.).
Wskazania do wykonania zabiegu:
- cellulit włóknisty faza 1 i 2
- miejscowy depozyt tłuszczu/tłuszcz depozytowy
- zmniejszenie właściwego odcienia oraz elastyczności skóry.
Efekty:
- utrzymanie jędrnej i sprężystej skóry ud, kolan, pośladków, brzucha, ramion
- zmniejszenie grubości oraz gęstości tłuszczu podskórnego dzięki aktywacji procesu lipolizy
- wygładzenie struktury skóry i poprawa jej elastyczności
- zmniejszenie wymiarów obszarów problematycznych skóry
- usunięcie miejscowych obrzęków
- normalizacja limfatycznych i żylnych drenaży
- aktywacja miejscowej mikrocyrkulacji.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- żylakowatość, zakrzepowe zapalenie żył
- ostre stany zapalne i choroby przewlekłe skóry w obszarach, w których ma być wykonywany zabieg
- ostre fazy chorób zapalnych żeńskiego układu rozrodczego i obecność nowotworu łagodnego w anamnezy (mięśniaki, włókniaki, zespół policystycznych jajników etc.)
- ciąża i karmienie piersią
- wszelkie mechaniczne uszkodzenia skóry w miejscach, w których ma być przeprowadzony zabieg
- nie jest zalecane wykonywanie zabiegu w dniu wcześniejszej depilacji.
Częstotliwość:
Zaleca się wykonanie serii min. 5 zabiegów co 2-3 dni. Jeżeli chcesz na długo cieszyć się efektami wykonuj je regularnie.
Właściwości:
- zapobiega i redukuje rozstępy poprzez spowolnienie degradacji oraz promowanie regeneracji macierzy zewnątrzkomórkowej
- głęboko odżywia najgłębsze warstwy skóry
- przywraca elastyczność tkankom.
Składniki znajdujące się w koktajlu nonosferycznym używanym przy tej mezoterapii stymulują naprawę uszkodzonej macierzy zewnątrzkomórkowej, przyspieszają również gojenie się ran i mają właściwości przeciwzapalne.
Zabieg ten przynosi spektakularne efekty zwłaszcza przy nowopowstałych rozstępach.